Υγιεινός περίπατος Καραβά στην Αίγινα 1-4!

από Παμε Μπάλα
στις 07/04/2024

Ευχάριστο ήταν το πέρασμα του ΑΟ Καραβά από τον νησί της  Αίγινας καθώς η ομάδα του  Μαργαρίτη Χατζηαλέξη επιβλήθηκε με 4-1 του τοπικού Σαρωνικού.

Ο πρώτος σκόρερ της ομάδος Ηλιάδης "χτύπησε" και πάλι με δύο ακόμη προσωπικά γκολ  στο (32', 51').Στο 47΄λεπτό η ομάδα του Σαρωνικού ισοφάρισε  προσωρινά  με τον Χρυσοχόο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης οι δύο αλλαγές του κ.Χατζηαλέξη ο  Παυλίδης(83')  και  ο Αναγνώστου(87'), έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην νίκη των  φιλοξενουμένων.

Διαιτήτευσαν  Ζέστας Φαγκρίδας - Μπέλλου

ΑΕ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ: Μπακόμητρος Κ., Φεϊζούλλα, Γκαρής Ν.(83' Ανδρεάδης), Αγγελάκης, Γκαρής Σ.(69' Μιστάκου), Σφικτός(63' Τρίμπος), Πασχάλης, Τσελάι(74' Οικονόμου), Σφήκας(83' Μαρμαρινός), Κωνσταντινίδης, Χρυσοχόος.

ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ: Μπαντίκος, Πηγουνάκης, Ιωακειμίδης, Παπαγγελής, Τηλιγάδας, Αγγελόπουλος(82' Σιδηρόπουλος), Επιτροπάκης(65' Παυλίδης), Παπανικολάου, Δανασής(85' Αναγνώστου), Ηλιάδης(85' Γκούμας), Ζότο.